Anasayfa / Haber / Çocukların ve Gençlerin `Geleceği Emniyette`
Çocukların ve Gençlerin `Geleceği Emniyette`

Çocukların ve Gençlerin `Geleceği Emniyette`

Rize`de Çocuk ve Gençleri Sosyal Koruma ve Destek Programı tarafından desteklenen ve Rize İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanarak yürütülen `Geleceğiniz Emniyette 2019` projesi için protokol imzalandı.

Düzenlenen protokol töreninde İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve İŞKUR İl Müdürü Hasan Kiraz bir araya geldi.

Proje kapsamında imzalanan İşbirliği Protokolü ile; maddi açıdan dezavantajlı 18-24 yaş aralığındaki 20 gence 'Erzincan Çelik Kalem Bakır İşleme ve Süsleme' kursu ve yine maddi açıdan dezavantajlı 18-24 yaş aralığındaki 12 gence 'Ahşap Ağaç Oymacılığı' kursu verilmesi planlanlanıyor. Verilmesi planlanan kurslar sayesinde gençlerin boş zamanlarını etkin kullanabilmesi, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını öğrenerek meslek edinebilmeleri ve aynı zamanda cep harçlıklarını çıkartabilmeleri amaçlanıyor.

'Erzincan Çelik Kalem Bakır İşleme ve Süsleme' kursu 248 saatlik bir programla 20 kursiyere; 'Ahşap Ağaç Oymacılığı' kursu ise 664 saatlik bir programla 12 gence ulaşılması hedefleniyor.

Kursların 1 Temmuz itibariyle verilmeye başlanacağı duyurulurken, kursiyerlere günlük 40 TL cep harçlığını İŞKUR, usta öğreticilerin ücretini Milli Eğitim Müdürlüğü, kurs için ihtiyaç duyulan malzemeleri ise İl Emniyet Müdürlüğü'nün karşılayacağı belirtildi.