Anasayfa / Haber / Karadenizli Sanatçı İsmail Türüt’e Büyük Ayıp
Karadenizli Sanatçı İsmail Türüt’e Büyük Ayıp

Karadenizli Sanatçı İsmail Türüt’e Büyük Ayıp

Karadenizli sanatçı İsmail Türüt, vize için başvurduğu Almanya Konsolosluğu’ndan aldığı yanıt karşısında büyük şok yaşadı

ŞARKI YAPTI DİYE BAŞINA GELENLER

Karadenizli türkücü İsmail Türüt geçtiğimiz günlerde Almanya’dan konser teklifi aldı. İsmail Türüt Avrupa’ da yaşayan gurbetçi Türklerle buluşacak olmanın sevinciyle ekibiyle birlikte Almanya Konsolosluğu’na vize başvurusu yaptı. Bir süre sonra Türüt’ün ekibine altı aylığına vize çıkışı onaylandığı belirtildi.

ALMAN YETKİLİLERDEN BÜYÜK AYIP

Ekibinin tümüne 6 ay vize verilirken kendisine sadece iki günlük giriş izni verilmesine şaşıran Türüt’e ilginç yanıt geldi.

Alman polisi üç yıl önce de Türüt’ün konserini aynı gerekçe nedeniyle yarıda kesmişti. Öte yandan sanatçı Türüt, 23 Haziran İstanbul seçimleri için Binali Yıldırım için ‘ittifak’ isimli bir türkü bestelemişti.Türkünün sözlerinde “Vatan aşkı kutsaldır değişir mi bir anda, hazır mısın İstanbul 23 Haziran’a, Karşınızda Binali İstanbul’un mimarı, mükemmel zirve yapmış siyasi itibarı. Sağ yanında hükümet, sol yanında devlet var, Cumhur İttifakının arkasında millet var” ifadeleri yer alıyordu.

Ünlü türkücü Türüt, 31 Mart Yerel Seçimlerinde ise Ak Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce için “Sakarya karar verdi, Ekrem Yüce’ye oylar” diye seslendirdiği seçim şarkısı yapmıştı.İstanbul Beykoz’da yaşayan sanatçı yerel seçimlerde oyunu AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın’a vereceğini açıklamıştı.

Türüt, 2013 yılındaki Gezi Parkı olayları yönelik yaptığı türküyle eylemcilerini yerden yere vurmuştu. Türkünün sözlerinde “Şu Taksim’de Gezi var.Bu soysuzların var ya her tarafta bezi var. Taksim’in dört yanında koministin izi var. Bitmedi koministlik erkeği var kızı var” diye seslendirmişti.