Anasayfa / Haber / Kılıçdaroğlu: Kaçak Çayı Yakaladığınızda Yakacaksınız
Kılıçdaroğlu: Kaçak Çayı Yakaladığınızda Yakacaksınız

Kılıçdaroğlu: Kaçak Çayı Yakaladığınızda Yakacaksınız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Fox TV’de yayınlanan 'Çalar Saat' programında Rize’yi ve çay sorununu ele aldı.

Türkiye’de çiftçilerin zor durumda olduğunu ithal edilen birçok ürünün ülkemizde fazlasıyla olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu “Üreticiyi desteklemezseniz seneye üretmez. Nasıl dışarıdan saman ithal ettiysek yakında portakal, limon ithal edilirse ona da şaşmayalım" dedi.

Çay üreticilerinin sorunlarının çözülmediğini ve sorunların devam ettiğini söyleyen Kılıçdaroğlu “Çay ithal ediyoruz. Rize'deki programımda 'kaçak çayı yakaladığınızda çıkacaksınız meydana yakacaksınız' dedim. Kaçak çayı alıyorlar, tekrar değişik yollarla piyasaya sürüyorlar. Bu durumdan kim zarar görüyor? Tabi ki çay üreticisi. Rize’ye her gittiğimde çay üreticilerinin sorunlarıyla ilgilendim.  Rize’nin hayati kaynağı çaydır. Fındık da aynı şekilde. Karadeniz bölgesi için stratejik üründür bunlar. Bu insanlar burada huzur içerisinde yaşayabilmeli imkânlar olmalı. Siz aldınız insanları üreticileri perişan ettiniz" ifadelerini kullandı.