• 23 Ocak 2020 Perşembe
  • Rize
    AÇIK
  • 00:00
    23 Ocak 2020 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Kuyumcu: Samsun-Sarp Demiryolunu Çok Önemsiyoruz

Ardeşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Kuyumcu, Samsun-Sarp Demiryolu Projesinin bölge turizmi ve ticareti açısından çok önemli olduğunu ve bu nedenle projeyi çok önemsediklerini söyledi.

Kuyumcu: Samsun-Sarp Demiryolunu Çok Önemsiyoruz

Ardeşen TSO Başkanı İsmail Kuyumcu, bölge turizmi ve ticaretinin gelişimi, değişimi ve yükselişi için ulaşım araçlarının önemine dikkat ederek, "Rize-Artvin bölgesine hizmet edecek olan havaalanının 29 Ekim 2020'de açılması planlanmaktadır. Bunu bölge halkı olarak birlik ve beraberlik içerisinde talep ederek, elde etmeyi başardık. Havaalanının konusu gündeme getirildiği dönemde herkesin ve her kesimin büyük desteğini almıştı. Şimdi önümüzdeki en önemli konulardan birisi de Samsun-Sarp Demiryolu Projesi. Bu projenin de hayata geçmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Hem havaalanı hem de demiryolu ağıyla Doğu Karadeniz turizmi ve ticaretine sınıf atlatabiliriz. O açıdan aynı birlik ve beraberliği bu konu üzerinde de sağlamamız gerekmektedir" dedi.

Kuyumcu ayrıca, bölge Ticaret ve Sanayi Odaları ile bu konu hakkında önemli enerji harcadıklarını belirterek, "Müşterek toplantılarımızda bu konuyu enine boyuna konuşuyor, birlik ve beraberlik içerisinde hareket ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE