Anasayfa / Haber / Plajdaki Köpük Partisine Para Cezası Kesildi
Plajdaki Köpük Partisine Para Cezası Kesildi

Plajdaki Köpük Partisine Para Cezası Kesildi

Rize'nin Çayeli ilçesinde Kovid-19 tedbirlerine uymayarak köpük partili organizasyon düzenleyen plaj işletmecilerine para cezası kesildi.

Rize'nin Çayeli ilçesinde faaliyet gösteren ve Kovid-19 salgını kapsamında uyulması gereken sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe sayan plaj işletmecilerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile idari para cezası uygulandı.

Rize Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Çayeli ilçesinde faaliyet gösteren ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında uyması gereken sosyal mesafe - maske kuralına uymadan ve toplum sağlığını hiçe sayarak köpük partili aktiviteler organize ederek, plaja gelen misafirlerin horon oynamasına izin veren plaj işletmecilerine; Çayeli İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile idari para cezası uygulandı" denildi.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber, yeni dönem ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ sürecinde mesafe, maske ve hijyen kuralları konusunda çok hassas davranılması gerekildiğinin altını çizerek, "Rize genelinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde ve sahil kesimlerinde sosyal mesafe ve maske kullanımı konusunda uyarılarımıza sıklıkla devam ediyoruz. Pandemi sürecinin yaşandığı şu günlerde halkımızın sağlığını korumak, bulaş riskini en aza indirmek için büyük çabalar harcıyoruz. Tüm bu çabamıza rağmen kurallara hiçe sayan işletmelere de gerekli idari para cezaları uyguluyoruz ve bundan sonrada tespit edeceğimiz ihmallere hiç müsemma göstermeden gerekli yaptırımları uygulayacağız. Çünkü biz halkımızın sağlığını önemsiyoruz" diye konuştu.