Anasayfa / Haber / RTEÜ`lü Öğrencilerden Büyük Başarı
RTEÜ`lü Öğrencilerden Büyük Başarı

RTEÜ`lü Öğrencilerden Büyük Başarı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) öğrencileri TÜBİTAK tarafından düzenlenen araştırma projesi yarışmasında büyük başarı gösterdi.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve Erzurum’da yapılan TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda RTEÜ öğrencileri projeleriyle birincilik, ikincilik ve üçüncülük elde ettiler.

Akıllı şehirler ve ulaşım, bilgi ve iletişim teknolojileri, eğitim, enerji ve çevre, gıda ve tarım, makine imalatı ve otomotiv, sağlık, savunma, uzay ve havacılık ile sosyal yenilikçilik ve girişimcilik alanlarında yapılan yarışma ve sergide 95 proje yer aldı.

26 üniversiteden öğrencinin katıldığı yarışmada RTEÜ öğrencileri yapmış oldukları çalışmalarla; Savunma, Uzay ve Havacılık alanında bir birincilik ve bir üçüncülük, Enerji ve Çevre alanında iki ikincilik ve bir üçüncülük, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında da bir üçüncülük elde ettiler.

RTEÜ’den yapılan açıklamada, “Elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve projelere danışmanlık yapan öğretim elemanlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz” denildi.