Anasayfa / Haber / Rize'de Köy Yolları Afetten Parapet Duvarlarla Korunacak
Rize'de Köy Yolları Afetten Parapet Duvarlarla Korunacak

Rize'de Köy Yolları Afetten Parapet Duvarlarla Korunacak

Rize İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, İl Özel İdaresi 2020 yılı yatırım programına alınan parapet duvar ve kanal çalışmalarına başlanıldığını açıkladı.

Rize İl Özel İdaresi, kontrolsüz yağmur sularının köy yollarında oluşturduğu maddi hasarları en alt seviyeye indirmek için 2020 yılı yatırım kapsamına aldığı il genelindeki parapet duvar ve kanal çalışmalarına başladı.

İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Türüt, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve güvenli ulaşım imkanı sunmak ve kontrolsüz yağmur sularından kaynaklı kaymaları, akmaları ve oluşabilecek afet risklerini minimize etmek amacıyla 2020 yılı yatırım programı kapsamına aldığımız parapet duvar ve kanal imalat çalışmalarına başladık. Ayrıca parapet duvar ve kanal çalışmamız sayesinde köy yollarımıza yaptığımız beton veya asfalt gibi yatırımları da korumaya almış olacağız. İl genelinde toplam 40 kilometre uzunluğunda olmasını planladığımız parapet duvar ve kanal çalışmalarımızı yıl içerisinde tamamlamayı ve her yıl bu şekilde önleyici tedbirler alarak ilimizdeki afet riskini azaltmayı hedeflemekteyiz” dedi.