Anasayfa / Haber / Rize'de Tıbbi Onkoloji Uzmanı Göreve Başladı
Rize'de Tıbbi Onkoloji Uzmanı Göreve Başladı

Rize'de Tıbbi Onkoloji Uzmanı Göreve Başladı

Sağlık Bakanlığınca Rize'ye görevlendirilen Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr.Arif Hakan Önder kente gelerek görevine başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan görevlendirme ile Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan tıbbi onkoloji uzmanı Dr. Arif Hakan Önder Rize'ye gelerek, görevine başladı.

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kısa bir süre önce Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemize bağlı Onkoloji Merkezimizde görev yapan iki hekimden birisinin ailevi nedenlerinden dolayı tayini çıkıp, ilimizden ayrılmıştı. Son atama kurasında mezun hiçbir medikal onkoloji uzmanı olmadığından yerine atamada yapılamamıştır. En erken atamanın ancak Eylül sonuna doğru mümkün olabileceği sebebiyle söz konusu süreçte doktor takviyesinin zaruri olduğu görülmüştür. Tek hekimle hizmet veren birimde haliyle yoğunluk oluşmuş ve vatandaşlarımız hekime ulaşmada sorunlar yaşamaya başlamıştır. Bu problemi gidermek için son derece önemli olan bu branşta Bakanlığımızdan atama yapılıncaya kadar görevlendirme yapılması istenilmiş, ancak ülke genelinde mevcut uzmanlık alanında kamuda görev yapan hekim azlığı sebebiyle görevlendirmede de zorluk yaşanmıştır.” diye konuştu.

Tepe, Önder'in dün itibariyle şehre gelerek görevine başladığını belirterek şunları söyledi:

“Yapılan çalışmalar ve bizzat ikili görüşmeler neticesinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan tıbbi onkoloji uzmanı Dr. Arif Hakan Önder ilimize gelip, görev yapmayı kabul etmiştir. Kendisine yürekten teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz. Muhakkak ki tüm hasta grupları içeresinde ilgiye, özveriye hatta morale en çok ihtiyaç duyan grup kanser hastalarıdır. Onların en azından tıbbi tedavi süreçlerinde sorun yaşamamaları adına gerekli her tür çabayı gösteriyoruz ve göstermek de zorundayız. Bu itibarla kısa süreçte dahi olsa hekim eksikliğinden dolayı doktora ulaşmakta, tedavisini almakta zorluk yaşayan tüm kanser hasta ve yakınlarımızdan tekraren özür diliyor ve yürekten geçmiş olsun diliyoruz."

Tepe, ayrıca bu süreçte yoğun gayret ve ilgi gösteren Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Rize Valisi Kemal Çeber, milletvekilleri ve Rizeli bürokratlarla teşekkür etti.