Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde vatandaşlar, Türkiye’nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Avusturya ile oynadığı kritik karşılaşmayı meydanda kurulan dev ekrandan büyük bir heyecanla izledi.

19 Mayıs Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte, 15 Temmuz Millet Meydanı’na kurulan dev ekranda Avusturya-Türkiye karşılaşmasını izlemek için toplanan vatandaşlar, milli takımın yanında olduklarını coşkuyla gösterdi. Milli takım formaları giyen ve ellerinde Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, maç boyunca ay-yıldızlı ekibe alkış ve tezahüratlarla destek verdi.

Türkiye'nin 2-1’lik galibiyetiyle sona eren karşılaşma, meydanda büyük sevinç dalgası yarattı. Çeyrek finale çıkmanın gururunu yaşayan vatandaşlar, galibiyeti kutlamak için meydanda bayraklarla coşkulu anlar yaşadı.

Trabzon'da 3 bin 500 vatandaşa aşure ikram edildi Trabzon'da 3 bin 500 vatandaşa aşure ikram edildi

Etkinlik boyunca 19 Mayıs halkı, açık havada bir araya gelerek milli takımın başarısını birlikte kutladı. Belediye yetkilileri, bu tür organizasyonlarla halkı bir araya getirerek toplumsal birlikteliği ve spor sevgisini pekiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Türkiye'nin Avrupa Şampiyonası’ndaki başarıları, 19 Mayıs ilçesinde de büyük bir coşkuyla karşılanıyor ve destekleniyor. Çeyrek finalde Hollanda karşısında elde edilecek olası bir galibiyetin, ilçede yeni bir sevinç dalgası yaratması bekleniyor.

Kaynak: aa