Rize'de Bugün Hava Durumu: Parçalı Bulutlu ve Hafif Yağışlı

Rize, 29 Mayıs Çarşamba - Rize'de bugünkü hava durumu, parçalı bulutlu bir gökyüzü ve hafif yağış beklentisi ile şekilleniyor. Meteoroloji verilerine göre, gün içinde beklenen en yüksek sıcaklık 23°C, en düşük sıcaklık ise 17°C olacak.

Yağış olasılığı %55 civarında olduğu için, yerel halkın ve ziyaretçilerin yanlarında şemsiye bulundurmaları tavsiye ediliyor. Rüzgâr genellikle hafif esintili olacak ve bu durum hissedilen sıcaklığın 22°C civarında olmasını sağlayacak. Gökyüzündeki bulut yoğunluğu ise %86 oranında.

Bugünkü hava koşulları nedeniyle görüş uzaklığı yaklaşık 11 kilometre olarak tahmin ediliyor. Yüksek nem oranı (%83) ve çiy noktası 17°C olan Rize'de, barometrik basınç 1015 mb seviyesinde seyredecek.

Haftalık Hava Tahmini

Önümüzdeki hafta boyunca Rize'de sıcaklıklar, en yüksek 26°C ve en düşük 17°C arasında değişecek. Hafta boyunca hava durumunda belirgin bir değişiklik beklenmezken, hafif rüzgarlar ve yüksek nem oranları devam edecek.

25 Mayıs Cumartesi günü Rize ve ilçelerinde hava nasıl olacak ? Rize genelinde hava durumu 25 Mayıs Cumartesi günü Rize ve ilçelerinde hava nasıl olacak ? Rize genelinde hava durumu

Yerel halkın ve ziyaretçilerin, hava koşullarına uygun giyinmeleri ve yanlarında yağmurluk veya şemsiye bulundurmaları öneriliyor. Özellikle deniz kenarında vakit geçirmeyi planlayanlar için rüzgar ve yağış ihtimali göz önünde bulundurulmalı.

Herkese iyi ve sağlıklı bir gün dileriz!

Editör: EDİTÖR -2