Rize Hava Tahmin Raporu: Parçalı Bulutlu ve Yağışlı Bir Gün Bekleniyor

28 Mayıs Salı günü Rize ve ilçelerinde hava nasıl olacak ? Rize genelinde hava durumu 28 Mayıs Salı günü Rize ve ilçelerinde hava nasıl olacak ? Rize genelinde hava durumu

Bugün Rize'de hava durumu, parçalı bulutlu bir görünüm ve olası yağışlarla geçecek gibi görünüyor. Meteoroloji verilerine göre, Rize için bugün hava sıcaklığı 17°C'ye kadar çıkacak. Ancak hissedilen sıcaklık ise 13°C olarak ölçüldü. Rüzgârın genellikle hafif esintili olması bekleniyor.

Yağış durumuyla ilgili olarak, Rize'de bugün yağış ihtimali %60 seviyelerinde. Nem oranının ise %84 olması beklenirken, çiy noktası 10°C olarak tahmin ediliyor. Hava basıncı değeri ise 1017 mb olarak ölçülüyor.

Rize'de yaşayanlar ve ziyaret edenler, yağışlı hava koşullarına karşı dikkatli olmalılar. Şemsiye veya yağmurluk gibi yağışa karşı koruyucu ekipmanları yanlarında bulundurmaları tavsiye ediliyor.

Meteoroloji yetkilileri, Rize'de yaşayan vatandaşların güncel hava durumu bilgilerini takip etmelerini ve olası yağışlara karşı hazırlıklı olmalarını öneriyor.