Van'ın Tuşba ilçesinde bulunan Abdulkadir Geylani İmam Hatip Ortaokulu'nun başarılı öğrencisi Yusuf Meydan, masa tenisinde elde ettiği Türkiye birinciliğiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Bedensel engeline rağmen büyük bir azim ve başarıyla mücadele eden Yusuf Meydan'ın hikayesi, öğretmeni Hatip Bulut'un yönlendirmesiyle şekilleniyor.

Yusuf Meydan, 12 yıl önce Şemsibey Mahallesi'nde doğmuş olup doğuştan bedensel engelli olarak hayata başlamıştır. Ancak engeline rağmen, öğretmeni Hatip Bulut'un teşvikiyle masa tenisine yönelmiş ve kısa sürede gösterdiği başarılarla dikkat çekmiştir.

Öğretmeni Hatip Bulut'un desteğiyle okulun koridorunda düzenli antrenmanlar yaparak kendisini geliştiren Yusuf Meydan, geçen yıl Karabük'te düzenlenen Masa Tenisi Özel Bireyler Türkiye Şampiyonası'nda birinci olarak Türkiye şampiyonu olmuştur.

Yusuf Meydan'ın bu başarısı, sadece spor alanında değil, aynı zamanda diğer öğrencilere de ilham kaynağı olmuştur. Beden eğitimi öğretmeni Hatip Bulut, Yusuf'un örnek bir tutum sergileyerek okuldaki diğer öğrencileri spora yönlendirdiğini belirtmektedir.

CANiK Team sporcusu, 2024 IDPA Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon oldu CANiK Team sporcusu, 2024 IDPA Avrupa Şampiyonası'nda şampiyon oldu

Yusuf Meydan, yaptığı açıklamada, "Söz vermiştim ve Türkiye birincisi oldum. Güvenlerini boşa çıkarmadan tüm rakipleri yenip memleketime gururla döndüm. Hedefim beden eğitimi öğretmeni olmak ve milli takıma girmek. Öğretmenlerimin sayesinde buralara kadar geldim. Ben de başka öğrencileri yetiştirmek istiyorum." demiştir.

Öğretmeni Hatip Bulut ise, Yusuf'un başarısının okuldaki diğer öğrencileri spora yönlendirdiğini ve bu durumun kendisini mutlu ettiğini ifade etmiştir. Ayrıca, Yusuf'un sürdürülebilir bir başarı grafiği yakalayabilmesi için kendisini kulübe yönlendirdiklerini ve gelecekte daha büyük başarılara imza atabileceğine inandıklarını belirtmiştir.

Kaynak: aavideo