AK Parti Ardahan Belediye Başkan Adayı Yunus Baydar'dan İtirazlarla İlgili Açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Trabzon'da Bayramlaşma Programlarına Katıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu Trabzon'da Bayramlaşma Programlarına Katıldı

AK Parti Ardahan Belediye Başkan adayı Yunus Baydar, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Ardahan'daki tüm sandıklar için İlçe Seçim Kuruluna yaptıkları itiraza ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Baydar, yapılan itirazın ardındaki gerekçeleri ve beklentilerini açıkladı.

Baydar, basın toplantısında şunları ifade etti: "Biz hak arayışındayız. Ardahanlıların iradesine saygı duyulmasını istiyoruz. Önceliğimiz seçimin iptali, yoksa tüm sandıkların yeniden sayımını istiyoruz. Birçok sandıkta usulsüzlük olduğunu öne sürerek, bu iddialarımızı belgelendirdik ve İlçe Seçim Kuruluna ilettik. Sürecin gidişatına göre İlçe Seçim Kurulundan sonra İl Seçim Kuruluna gideceğiz."

Ardahan il merkezinde kesin olmayan sonuçlara göre, CHP adayı mevcut Belediye Başkanı Faruk Demir 5 bin 49 oy alırken, AK Parti adayı Yunus Baydar ise 4 bin 875 oy almıştı.