Amasya, 9 Haziran 2024 – Amasya İl Müftülüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) yetişmeye çalışan öğrencilere yardımcı olmak amacıyla özel bir motosikletli ekip kurdu. Müftülüğün Gençlik Koordinatörlüğü tarafından organize edilen bu ekip, gönüllü din görevlilerinden oluşuyor ve sınav günü yaklaşık on öğrenciyi motosikletle sınav binalarına ulaştırdı.

Motosikletli ekip, sınav sabahı kentte sınav merkezlerine yetişmeye çalışan öğrencilere hızlı ve güvenli bir ulaşım sağladı. Gönüllü olarak görev alan üç din görevlisi, sabah erken saatlerde hazır bulunarak sınava geç kalma riski taşıyan öğrencilere destek oldu.

Dodurga'da Çiftçiler Arpa Hasadına Başladı: Kuraklık Rekolteyi Düşürdü Dodurga'da Çiftçiler Arpa Hasadına Başladı: Kuraklık Rekolteyi Düşürdü

Manevi Destek ve Başarı Dilekleri

İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sınav öncesi süreçte evlatları sınava girecek olan ailelere manevi destek sağladıklarını belirtti. Ayvaz, "Üniversite sınavına girecek gençleri gönüllü olarak motorlarıyla taşıyan din görevlilerimize ve böyle güzel bir organizasyondan dolayı İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ekibine teşekkür ediyorum," dedi. Ayrıca, öğrencilere sınavda başarılar diledi.

Aileler de bu anlamlı ve destekleyici çalışmadan dolayı Müftülük çalışanlarına teşekkür etti. Özellikle sınav stresi yaşayan öğrenciler için bu tür yardımların büyük önem taşıdığı vurgulandı.

Bu güzel ve anlamlı etkinlik, Amasya İl Müftülüğü'nün toplumla olan güçlü bağlarını ve gençlere verdiği desteği bir kez daha gözler önüne serdi.

Kaynak: aa