Amasya Üniversitesi (AÜ) öğrencileri ve akademisyenleri, İsrail ordusunun Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin bulunduğu kampa düzenlediği saldırıprotesto etmek amacıyla bir araya geldi.

Eğitim Fakültesi önünde toplanan öğrenciler ve akademisyenler, "Özgür Filistin", "Filistin'in yanındayız", "Filistin'e özgürlük" yazılı pankartlar açarak sloganlar attı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi, dünya genelinde Filistin'e destek gösterilerinin arttığını belirtti. İsrail'in Refah kentindeki Filistinli mültecilerin bulunduğu çadırlara yönelik saldırısını kınayan Turabi, bu saldırının alçakça olduğunu vurguladı.

Sinop'ta çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor Sinop'ta çıkan orman yangınına havadan ve karadan müdahale ediliyor

Turabi, sözlerine şöyle devam etti: "İşgalci İsrail'in, Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını savaş uçaklarıyla bombalayarak, masum sivilleri diri diri ateşe verdiği saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu katliamın sorumluları olan İsrail yönetimi ve destekçileri hakkında uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırıyorum. İsrail'in Gazze'ye yönelik sürdürdüğü saldırıları durdurma çağrısı yapmak, insanlık vicdanının gereğidir."

Protesto, yapılan dua ile sona erdi. Bu tür etkinliklerin, Filistin'e destek olma ve yaşanan haksızlıklara karşı ses çıkarma adına önemli olduğu belirtildi.

Kaynak: aa