Amasya'nın tarihi ve kültürel öneme sahip Kilari Selim Ağa Camisi'nde yaşanan olay, insanların içindeki güzel niyetin bir kez daha ortaya çıkmasını sağladı. Camiye namaz kılmak için gelen bir vatandaş, sıcak havalarda serinlemek için caminin vantilatörünü kullanmıştı.

Ancak camiden çıkarken, cami görevlisi bulunamadığı için üzerinde "Vantilatörü biraz kullandık, elektrik için bırakıyorum" yazılı bir not ve 50 lira bıraktı. Bu jest, cami görevlileri ve Amasya halkı arasında duygusal bir etki yarattı.

Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, notun kendisine iletildiğinde çok duygulandığını belirtti. Müftü Ayvaz, "Vatandaşlarımız gerçekten çok iyi niyetli. Biz zaten o vantilatörü camimizde kullanılması için koymuştuk. Kendisinin, hakka gireceğini düşünerek bıraktığını düşünüyoruz. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

Hastalığını atlatmasına yardımcı olan çiniciliğe "gönül borcu"nu ödemek için çalışıyor Hastalığını atlatmasına yardımcı olan çiniciliğe "gönül borcu"nu ödemek için çalışıyor

Bu tür küçük ama anlamlı jestlerin, toplumda dayanışma ve iyilik duygusunu canlı tuttuğu belirtiliyor. Kilari Selim Ağa Camisi'nde yaşanan bu olay da bu duyguyu bir kez daha güçlendirdi.

Kaynak: aa