Ankara'nın Yenimahalle İlçesinde Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde Yangın

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bulunan Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde araç lastikleri ve atıkların bulunduğu alanda yangın çıktı. İvedikköy Mahallesi'nde öğle saatlerinde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek geniş bir alana yayıldı. Rüzgarın etkisiyle gökyüzünde yoğun duman tabakası oluştu.

İhbar üzerine bölgeye Ankara, Etimesgut ve Sincan ilçelerinden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangına karadan ve havadan müdahale edilmeye başlandı. Bölgede park halindeki 2 otomobil de yangın nedeniyle zarar gördü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Levent Çeri, yaptığı açıklamada, ilk ihbarın açık alanda hurdalık ve lastik yangını olarak yapıldığını belirtti. Yangının meydana geldiği alanda fabrikaların bitişik nizam faaliyet gösterdiğini ifade eden Çeri, bölgeye tüm itfaiye istasyonlarından ve izindeki itfaiyecilerin sevk edildiğini, diğer birimlerden hava desteği de istendiklerini dile getirdi. Çeri, çalışmaların devam ettiğini ve can kaybının olmadığını belirtti.

Amasya'da trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı Amasya'da trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, olay yerine giderek ekiplerin çalışmalarını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.