Artvin'in Hopa ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Utku Cihan kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Utku Cihan 6 bin 593, AK Parti adayı Ati Utku Cihan 4 bin 821 oy aldı. (Açılan sandık oranı: % 92,86 )

-Cihan'ın özgeçmişi-

Utku Cihan, 1980'de Artvin'in Hopa ilçesinde doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun olan Cihan, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladı.

Artvin'de tedavi edilen leylek doğaya salındı Artvin'de tedavi edilen leylek doğaya salındı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde "Sürdürülebilir Ulaşım" alanında doktorasına devam eden Cihan, 2004 yılında özel planlama bürosunda iş hayatına adım attı.

2008'de İzmir Büyükşehir Belediyesinde çalışmaya başlayan Cihan, ESHOT Genel Müdürlüğünde şehir plancısı, 2011 yılından itibaren de Ulaşım Dairesi Başkanlığında ulaşım planlama şefi olarak çalıştı. Ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürü olan Cihan, 2019'da İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Ulaşım Planlama Müdürü olarak göreve başladı. Cihan, 2020'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.

CHP'nin adayı olan Cihan, evlidir.