Samsun'un Bafra ilçesinde faaliyet gösteren bir Hayvanları Çevreyi ve Doğayı Koruma Derneği'ne ait barınakta horoz dövüştürüp bahis oynadıkları tespit edilen 29 kişi jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Bafra İlçe Jandarma Komutanlığı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Tütüncüler Mahallesi'ndeki derneğe ait hayvan koruma ve bakım barınağında, horoz dövüşü yapıldığına dair bilgi aldıktan sonra harekete geçti.

Düzce Belediyesi Temizlik İşçisi Örnek Davranış Sergiledi: Kaybolan Cep Telefonunu Sahibine Teslim Etti Düzce Belediyesi Temizlik İşçisi Örnek Davranış Sergiledi: Kaybolan Cep Telefonunu Sahibine Teslim Etti

Horoz dövüştürülen barınağa yapılan baskın sonucunda, jandarma ekipleri 29 kişiyi gözaltına aldı. Ayrıca, yapılan aramada horoz dövüşü için kullanılan 2 ring ile 6 horoz taşıma çantası ele geçirildi. Barınakta bulunan 5 Hint horozu ile 1 Australorp cinsi horoza da el konuldu.

El konulan hayvanlar veteriner kontrolünden geçirildikten sonra Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Operasyonda şüphelilerden Y.T. (47), D.T. (42) ve A.Y. (38) kumar oynanması için yer ve imkan sağlamaktan, diğer 26 kişi ise kumar oynamaktan işlem yapıldı. Şüpheliler, jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Bu tür yasa dışı faaliyetlere karşı mücadele eden yetkililer, benzer durumların önüne geçmek için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.