Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Samsun'un Salıpazarı Belediyesi'ni ziyaret ettiği sırada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Destici, Cumhur İttifakı'nın bir parçası olarak BBP olarak tasarruf konusunu desteklediklerini belirtti. "Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi"ni değerlendiren Destici, araç alımının durdurulmasından eğitimin kamplardan bakanlık binalarında yapılmasına kadar birçok tasarruf önlemini olumlu bulduklarını ifade etti. Ayrıca, tasarrufun sadece bu tür tedbirlerle sınırlı kalmaması gerektiğini vurguladı ve üretimde kesinti olmaması gerektiğinin altını çizdi.

Düzce'de Türk Mutfağı Haftası etkinliği düzenlendi Düzce'de Türk Mutfağı Haftası etkinliği düzenlendi

Salıpazarı Belediyesi'nin hizmetlerinde Ankara'dan gelecek yardımların önemine de değinen Destici, belediyenin ihtiyaç duyduğu her konuda gerekli desteği sağlamaya hazır olduklarını belirtti.

Konuşmasında ülkenin kendi kendine yetebilmesi gerektiğine de dikkat çeken Destici, savunma sanayisi, enerji, sağlık ve gıda üretimi gibi alanlarda Türkiye'nin daha bağımsız olması gerektiğini vurguladı. Üretimin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Destici, tasarrufun israfta değil, gösterişte ve gereksiz harcamalarda olması gerektiğini ifade etti.

Destici'nin açıklamaları, BBP'nin yaklaşımını ve önceliklerini kamuoyuyla paylaşırken, tasarruf ve üretim dengesine dikkat çekti.