Bingöl Üniversitesi Öğrencilerine Her Gün Ücretsiz İftar İmkanı

Bingöl Üniversitesi, çeşitli kurumlar ve hayırseverlerin katkılarıyla her gün yaklaşık 3 bin öğrenciye ücretsiz iftar sunuyor.

A101 15 Nisan 2024 Aktüel Ürünler Kataloğu Detaylı İnceleme A101 15 Nisan 2024 Aktüel Ürünler Kataloğu Detaylı İnceleme

Bingöl Üniversitesi ile Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen çalışma kapsamında, Valilik, Belediye, hayırsever iş insanları ve çeşitli kurumların destekleriyle öğrencilere iftar veriliyor. Bu kapsamda, Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde, İl Emniyet Müdürlüğü bugün öğrencilere iftar düzenledi.

Üniversitenin yemekhanesinde gerçekleştirilen programda, İl Emniyet Müdürü Şükrü Orhan, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve emniyet personeli öğrencilerle bir araya geldi. Orhan, öğrencilerle birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Bugün öğrencilerle hem Türk Polis Teşkilatının 179. yılını hem de iftar programımızı birlikte kutladık. Başta Rektör hocamız olmak üzere, öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Rektör Çapak ise Bingöl Üniversitesinin her yıl öğrencilere ücretsiz iftar imkanı sağladığını vurgulayarak, "Her gün yaklaşık 3 bin kişi ücretsiz iftar yapıyor burada. Bu iftarın bir gelenek haline geldiğini, bundan sonraki süreçte de devam edeceğini düşünüyorum." dedi.