İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Rize ve Gümüşhane'de protesto edildi İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Rize ve Gümüşhane'de protesto edildi

Bolu'da kış aylarında yaşanan fırtınaların etkisiyle devrilen çam ağaçlarının kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Yedigöller Milli Parkı, Aladağ, Abant Gölü Milli Parkı, Sarıalan, At Yaylası ve Gölcük Tabiat Parkı mevkilerinde kış ve ilkbaharda etkili olan fırtınalarda devrilen veya kırılan ağaçlar, elverişli hava şartlarıyla toplanmaya başlandı.

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan tespit çalışmasının ardından ekipler, çok sayıda çam ağacını damgalama işlemlerinin ardından bulundukları yerden almaya başladı.

Orman Bölge Müdürü Mahmut Şentürk, yaptığı açıklamada, kış ve ilkbahar aylarında şiddetli rüzgarların yaşandığını belirterek, "Bu rüzgarlar nedeniyle bazı yörelerde devrikler meydana geldi. Tespit çalışması ekiplerimiz tarafından yapıldı. Damgaları yapıldı." şeklinde konuştu.

Havaların ısınmasıyla birlikte ağaçların kaldırılmaya başlandığını belirten Şentürk, "Devrik ağaçları orman içerisinde bıraktığımız zaman doğada farklı türlerde zararlı böcekler oluşabiliyor. Bu nedenle devrik ağaçları orman içerisinden çıkartmak için yoğun çalışma içerisindeyiz." dedi.