Bolu'da meydana gelen trafik kazasında, başka bir aracın çarpması sonucu uçuruma yuvarlanan otomobilde bir kişi yaralandı. Kaza, Tokad-i Hayrettin Türbesi ile Bolu kent merkezi arasında gerçekleşti.

Ekipler Seferber Oldu

112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbarın ardından olay yerine sağlık, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. İhbar edilen güzergâhta kaza yapan aracı arayan ekipler, zaman zaman megafon kullanarak anons yaptı. Yaklaşık yarım saat süren arama çalışmalarının ardından kaza yerinin D-100 Karayolu'nun Dağkent mevkisi olduğu belirlendi.

Kurban Bayramı Tatilinin Son Gününde Samsun-Ankara Kara Yolunda Yoğunluk Kurban Bayramı Tatilinin Son Gününde Samsun-Ankara Kara Yolunda Yoğunluk

Uçuruma Yuvarlanan Araç Bulundu

Olay yerine ulaşan ekipler, yoldan çıkarak yaklaşık 40 metrelik uçuruma yuvarlanan ve ağaçların arasında kalan aracı buldu. Ağır hasar alan otomobilden kendi imkânlarıyla çıkmayı başaran sürücü Ayşenur C. ile annesi Safiye C., sağlık ekipleri tarafından ambulansta muayene edildi. Hayati tehlikesi bulunmayan Safiye C., tedbir amaçlı Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Acil Servisi'ne sevk edildi.

Kazaya Neden Olan Araç Aranıyor

Ayşenur C., polis ekiplerine verdiği ifadede, marka, model ve plakasını göremediği beyaz renkli bir aracın çarpması sonucu direksiyon hâkimiyetini kaybederek yoldan çıktığını belirtti. Polis ekipleri, kazaya neden olan aracın tespit edilmesi için güzergâhta bulunan Plaka Tanıma Sistemi (PTS) ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kamera görüntülerini incelemeye aldı.

İncelemeler Sürüyor

Kazanın ardından bölgedeki ekiplerin çalışmaları sürerken, olayın detaylarıyla ilgili soruşturma devam ediyor. Yetkililer, trafik güvenliğinin sağlanması için bölgedeki incelemelerini titizlikle yürütüyor.

Kaynak: aavideo