Bolu'nun yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ve sağanak, bölgede güzel manzaralar oluşturdu. Kent merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta bulunan Kartalkaya bölgesinde gece başlayan kar yağışı, gün içinde aralıklarla devam etti ve bölgeyi beyaz bir örtüyle kapladı.

Kartalkaya'nın yanı sıra kentin yüksek kesimlerinde bulunan Aladağ ve Sarıalan yaylalarında da sağanak yağış etkili oldu. Sağanak sonrası oluşan gökkuşağı ise bölgede görsel bir şölen oluşturdu.

Kar yağışı ve sağanak yağışın, doğa ve çevre için olumlu etkiler sağlayacağı, su kaynaklarının zenginleşmesine katkıda bulunabileceği belirtiliyor. Bölge halkı ve doğaseverler, bu güzel manzaraları izlemek ve doğanın sunduğu güzellikleri yaşamak için yaylalara akın etti.

Artvin'de tütün ürünlerinin zararlarına dikkat çekmek için yürüyüş yapıldı Artvin'de tütün ürünlerinin zararlarına dikkat çekmek için yürüyüş yapıldı

Bolu'nun bu doğal güzellikleriyle birlikte, kış mevsiminin son dönemlerinde de kar yağışının etkisini sürdürmesi bekleniyor.