Burdur'da, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup ederek çeyrek finale yükselen A Milli Futbol Takımı'nın başarısı büyük coşkuyla kutlandı. Galibiyetin ardından Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar sevinçlerini doyasıya yaşadı.

Trabzon'da 100 hafız çocuk Kur'an okuyarak şehitleri andı Trabzon'da 100 hafız çocuk Kur'an okuyarak şehitleri andı

Büyük Sevinç ve Tezahüratlar

Coşkulu kalabalık, ellerinde Türk bayraklarıyla Milli Takım lehine tezahüratlarda bulundu. Meydanı dolduran vatandaşlar, galibiyetin ardından fotoğraf çektirerek bu anı ölümsüzleştirdi. Vatandaşlar, sırtlarına bağladıkları Türk bayraklarıyla meydanı kırmızı beyaza bürüdü.

Araç Konvoylarıyla Galibiyet Kutlama

Kutlamalara araçlarıyla katılanlar da korna çalarak galibiyet sevincine ortak oldu. Cumhuriyet Meydanı'nda oluşan araç konvoyları, şehirde adeta bir bayram havası estirdi. Korna sesleri ve bayraklarla süslenen araçlar, vatandaşların sevinç gösterilerine eşlik etti.

Güvenlik Önlemleri

Kutlamalar sırasında güvenliği sağlamak için polis ekipleri de görev başındaydı. Herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için meydanda ve çevresinde önlemler alındı. Vatandaşların coşkulu kutlamaları, gece boyunca devam etti.

Burdur'da yaşanan bu coşku dolu anlar, A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselmesiyle doruğa ulaştı. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, milli takımın başarısını kutlamanın gururunu yaşadı.

Kaynak: aavideo