Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut: "Büyük Takımlarla İlgili Hedef Belirlemedim, Odak Noktam  Çaykur Rizespor

Çaykur Rizespor'un yeni sezon programı belli oldu Çaykur Rizespor'un yeni sezon programı belli oldu

Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut, son gelişmeler ve takımının durumuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Palut, ligdeki mevcut durumu değerlendirirken, "Biz 2 hafta önce daha avantajlıydık. Bugün son 4 maç ve bir adım dezavantajlı duruma düştük. Çok yakın puanlar. Telafi etme mecburiyetinde olan takım durumuna geldik. Ankaragücü maçını kazansak, çok önemliydi. Yeni duruma odaklanacağız. Hata yapma lüksümüz son derece az." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş ile oynayacakları mücadele öncesinde Palut, "Beşiktaş büyük bir takım ve deplasmanda oynayacağız. Zor bir maç. Beşiktaş'ın kötü havayı dağıtmak için bir reaksiyonu olacak. Beşiktaş'a büyük saygı duyarak kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız. İyi bir sonuç almak için uğraşacağız." şeklinde konuştu.

Teknik direktöre Beşiktaş'tan resmi bir teklif gelip gelmediği sorulduğunda ise, "Beşiktaş maçımız var ona hazırlanıyoruz. Rizespor, Beşiktaş deplasmanında en başarılı nasıl olur, günün konusu bu." yanıtını verdi.

Palut'a, büyük takımlarla ilgili bir hedef belirleyip belirlemediği sorulduğunda ise, "Tabii ki bu iş yükseldikçe zor. Baskı arttıkça daha da zor. Ben hiçbir göreve talip değilim, talip olmam. En zor görev hangisiyse ben ona hazırım. Endişelerim yok, bu konuda kendime güvenim tam. Ama telaşım yok. Burada, Rize'de, bugün üretebiliyorum. 'Hiç mi en tepedeki yarışın içinde olmak istemezsiniz?' diye soracak olursanız, zamanı gelince ondan da bir çekincem yok. Ama bugün tüm konsantrem Rizespor. Böyle konuşmalar, böyle söylemler, insanı gün içindeki konsantrasyonun koparma potansiyeline sahip. Onun için bugün bütün sorumluluğum Rizespor'u en başarılı yerde bitirtme adına." şeklinde cevap verdi.

Editör: Yunus Emrah KURU