"CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz: Esnafın yanında olacağız, Faiz artışını reddediyoruz"

Esnaf Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla düşük faizli kredi kullanarak işlerini döndüren esnaflar, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kaldılar. Geriye dönük olarak uygulanan faiz artışıyla birlikte, esnafın omuzlarına yeni bir yük daha binmiş durumda.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Rize ve Gümüşhane'de protesto edildi İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları Rize ve Gümüşhane'de protesto edildi

Saray yönetiminin mali politikalarının sonucu olarak, esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik yapılan faiz artışı tepkilere neden oldu. Zaten zor durumda olan işletmeler, bu beklenmedik artışla birlikte daha da zorlanacak gibi görünüyor.

Esnaf Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilere geriye dönük olarak yapılan on puanlık faiz artışı, esnafların sırtına ek bir yük getirdi. Esnafın, kendi hesaplarını yaparak ve devlete olan güveniyle kullandığı kredilerdeki faiz oranlarının sonradan değiştirilmesi, pek çok esnafın vicdanlarında yer bulmayan bir uygulama olarak nitelendiriliyor.

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Saray ve AK Parti yönetimi har vurup harman savurduktan sonra faturayı halka ödetmeye çalışıyorlar. Esnaf ve sanatkarlarımıza dayatılan bu uygulamayı kabul etmiyoruz ve reddediyoruz. Esnaf ve sanatkar odalarımızı, kooperatiflerini, esnaflarımızı bu haksız uygulamaya karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz. Nasıl ki çay üreticilerimizin yanında oluyorsak, esnaflarımızın da yanında olacağını ve haklarını aramalarına destek vereceğimizi belirtmek isterim" dedi.

441148309 813685160637255 411523362522687200 N

Rizechpil 1715779500923