Hakkari'nin Çukurca ilçesinde açılan masa tenisi kursu, çocuklar ve gençler arasında büyük ilgi görüyor. Kaymakamlık, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi tarafından başlatılan "Çukurca 7'den 70'e Spor Yapıyor" projesi çerçevesinde Saran Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kurs, miniklerin masa tenisiyle tanışmasını sağlıyor.

Kursa katılan çocuklar ve gençler, antrenör Eda Karabaş'ın rehberliğinde masa tenisi oynamayı öğreniyorlar. Karabaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde çocuklara eğitim verdiklerini ve üç farklı kategoride eğitim verdiklerini belirtti. Kursa yaklaşık 50 öğrencinin katıldığını dile getiren Karabaş, öğrencilerinin başarılarını da paylaştı. Yıldız kızlar kategorisinde Hakkari il ikincisi olduklarını ancak önceliklerinin bölge şampiyonluğu olduğunu ifade etti. Karabaş, "İnşallah seneye üç kategoride de bölge şampiyonluğuna ulaşacağız" dedi.

Edirne'de Polisten Kaçarken Uyuşturucu Attıkları İddia Edilen 2 Şüpheli Gözaltına Alındı Edirne'de Polisten Kaçarken Uyuşturucu Attıkları İddia Edilen 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

Çukurca'da açılan masa tenisi kursunun, gençler arasında spor yapma kültürünü yaygınlaştırmayı ve yetenekli gençlerin keşfedilmesini sağlamayı hedeflediği belirtildi.