Düzce Belediyesi, çölyak hastalarının sağlıklı gıdaya daha kolay ve uygun fiyata ulaşmalarını sağlamak amacıyla belediye bünyesindeki 9 halk ekmek büfesinde glütensiz ekmek satışına başladı.

Belediyeden Açıklama

Belediye tarafından yapılan açıklamada, il merkezindeki 9 halk ekmek büfesinde artık glütensiz ekmek satışının başladığı duyuruldu. Bu adım, çölyak hastalarının ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam kalitelerini artırmak amacıyla atıldı.

Başkan Yardımcısı Barış Bayrak'ın Açıklamaları

Samsun'da çıkan silahlı ve bıçaklı kavgayla ilgili 4 şüpheli yakalandı Samsun'da çıkan silahlı ve bıçaklı kavgayla ilgili 4 şüpheli yakalandı

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Barış Bayrak, Düzce'de Yaşayan Çölyaklılar Topluluğu'nun talebi üzerine harekete geçtiklerini belirtti. Bayrak, "Çölyak hastalığı ve glüten hassasiyeti bulunan vatandaşlarımıza destek olmak, hayatlarına katkı sunmak adına bu hizmeti vermeye başladık," dedi.

Topluluk Başkanı Filiz Elif Samancı'nın Görüşleri

Düzce'de Yaşayan Çölyaklılar Topluluğu Başkanı Filiz Elif Samancı ise bu önemli hizmetin diğer illere de örnek olacağına dikkat çekti. Samancı, "Daha önce Kusursuz Kafe'deki glütensiz mutfak ile de örnek olmuştuk. Şanslı iller arasındayız. Şu an satışa sunulan ekmek, en kaliteli firmamızın ekmeği. Market raflarındakinin neredeyse yarı fiyatına ulaşabileceğiz. 9 noktada bulunması ayrıca önemli. Belediyemize, Başkanı'mıza ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum," ifadelerini kullandı.

Çölyak Hastalarına Kolaylık

Bu yeni uygulama sayesinde çölyak hastaları, daha önce sipariş yoluyla aldıkları glütensiz ekmeği, artık kent merkezindeki halk ekmek büfelerinden temin edebilecekler. Bu hizmet, çölyak hastalarının günlük yaşamlarını kolaylaştırarak, sağlıklarına uygun gıdaya erişimlerini artıracak.

Kaynak: aa