İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Efes Antik Kenti'nde "gece müzeciliği" uygulamasına ilişkin bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantı, antik kentin büyük tiyatro alanında gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan İzmir Valisi Süleyman Elban, yaptığı konuşmada, Efes Antik Kenti'nde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen "gece müzeciliği" uygulamasına değindi. Elban, bu uygulamanın Efes Müzesi ile başladığını belirterek, antik kentin ziyaret saatlerinin artık gece saatlerine kadar uzatıldığını ifade etti.

Efes Antik Kenti'nin, hem ülke içinden hem de yurt dışından birçok ziyaretçi çeken önemli bir tarihi merkez olduğunu vurgulayan Vali Elban, "Efes gibi tarihi alanlara büyük bir talep var, ancak bu alanların kapasitesi sınırlı. Bu nedenle ziyaret saatlerinin uzatılması gerekiyordu. Kültür ve Turizm Bakanlığının aydınlatma projesi sayesinde artık Efes, gece 24.00'e kadar ziyaretçilere açık olacak." şeklinde konuştu.

Kan Çiçekleri 327. Bölüm Tek Parça izle Sadece Burada! Kan Çiçekleri 327. Bölüm Tek Parça izle Sadece Burada!

Proje yürütücüsü SICPA Türkiye CEO'su Sami Çebi ise Türkiye genelinde 8 farklı lokasyonda gece müzeciliği uygulamasının hayata geçirildiğini belirtti. Çebi, projenin turizme katkı sağlayacağını ve Türkiye'nin dünyada en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olma yolunda önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Programa, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, kurum müdürleri ve vatandaşlar da katıldı.