Elazığ Valisi Ömer Toraman İl Koordinasyon Kurulu Toplantısında Konuştu: "Deprem Konutlarının İnşaatı Devam Ediyor"

Elazığ Valisi Ömer Toraman başkanlığında gerçekleştirilen 2. dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'nda, kent genelindeki yatırımların değerlendirilmesi ve kurumlar arası işbirliği konuları ele alındı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Vali Toraman, geçtiğimiz 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin kentte sorunsuz bir şekilde tamamlandığını ve bu süreçte hizmet veren kurul üyelerine teşekkür etti. Ayrıca, yeni seçilen belediye başkanlarına ve diğer seçilen üyelere başarılar diledi.

Toraman, 6 Şubat depreminin ardından devletin bölgedeki tahribatın ve yıkımın telafisi için büyük kaynaklar ayırdığını belirtti. Bu kapsamda, şu ana kadar çok büyük kaynaklar harcandığını ve depremin etkilediği 11 ilde çalışmaların hızla devam ettiğini vurguladı.

Konuşmasında deprem sonrası yapılan çalışmalara da değinen Vali Toraman, Elazığ'da bugüne kadar 2 bin 61 konutun kurasının çekildiğini ve anahtar teslim işlemlerinin devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, Elazığ genelinde 4 bin 52 deprem konutunun inşaatının devam ettiğini ve bu konutların hak sahiplerine süratle teslim edileceğini belirtti. Toraman, ayrıca 6 bin 284 konut için TOKİ tarafından ihale süreçlerinin sürdüğünü de aktardı.

Bolu'nun yüksek kesimlerinde nisanda kar etkili oldu Bolu'nun yüksek kesimlerinde nisanda kar etkili oldu

Son olarak, geçen yıl meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin oluşturduğu hasarın kararlılıkla telafi edileceğini vurgulayan Vali Toraman, bölgedeki çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi.