Enuygun.com, Mayıs Ayında Denize Girilebilecek Rotaları Açıkladı

Tatilseverlerin merakla beklediği deniz sezonu için Enuygun.com, mayıs ayında denize girilebilecek rotaları listeledi. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, Türkiye'nin farklı bölgelerinde özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında denize girmek için ideal zamanlar yaşanıyor.

  • Antalya: Belek, Side, Kemer, Alanya ve Lara plajları, mayıs ayıyla birlikte denize girmek isteyenleri bekliyor. Kemer'e bağlı Tekirova köyünde bulunan Phaselis Koyu ve antik kenti, bölgenin öne çıkan turistik noktalarından biri olarak öneriliyor.

    Doğa Koleji Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanı Gülşen Aksu, Öğrencilere LGS Tavsiyelerinde Bulundu Doğa Koleji Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanı Gülşen Aksu, Öğrencilere LGS Tavsiyelerinde Bulundu
  • Muğla: Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Datça, Güney Ege'nin en popüler tatil rotaları arasında yer alıyor. Her mevsim ziyaretçi çeken Bodrum, yaz sıcakları başlamadan deniz keyfi yapmak isteyenleri ağırlıyor. Marmaris'in uzun sahilleri, Fethiye'nin doğal güzellikleri ve Ölüdeniz'in turkuaz rengiyle dikkat çeken denizi de tatilseverler için cazip seçenekler arasında.

  • İzmir: Çeşme, Alaçatı ve Ilıca, Ege'nin güzelliklerini sunan rotalardan. Deniz suyu sıcaklığının yükseldiği mayıs ayının ikinci yarısı, bu bölgelerde denize girmek için ideal zamanlardan biri olarak öne çıkıyor. Sörf ve dalış gibi aktivitelerle de tatil keyfi artırılabiliyor.

  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti: Kuzey Kıbrıs, mayıs ayında ortalama 21 derece olan deniz suyu sıcaklığıyla erken bir yaz tatiline olanak sağlıyor. Glapsides Plajı, Alagadi Plajı, Denizkızı Plajı ve Karpaz Altunkum Plajı gibi noktalarda denize girilebiliyor.

Tatilseverler, Enuygun.com'un önerdiği bu rotalarda mayıs ayında deniz keyfi yapabilirler.