Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce Görevine Başladı: Halka Hitap Etti

CHP'den Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ayşe Ünlüce, mazbatasını alarak görevine başladı. Eskişehir Adalet Sarayı'ndaki İl Seçim Kurulu Başkanlığı'nda mazbatasını alan Ünlüce, görevi Yılmaz Büyükerşen'den devraldı. Devir teslim töreninin ardından belediye binası önünde halka hitap eden Ünlüce, belediye mührünü teslim aldığını ve önümüzdeki 5 sene boyunca halkın güvenine layık olmaya çalışacağını belirtti.

Ünlüce, seçimin kaybedeninin olmadığını vurgulayarak, oy veren ve vermeyen tüm Eskişehirlilerin belediye başkanı olduğunu ifade etti. Tüm ilçe belediye başkanlarının Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunu söyleyen Ünlüce, birlik ve beraberlik içinde şehre hizmet etmek için çalışacaklarını dile getirdi.

Sulusaray'da deprem sonrası cuma namazı açık havada kılındı Sulusaray'da deprem sonrası cuma namazı açık havada kılındı

Önceki dönem başkan Yılmaz Büyükerşen'e teşekkür eden Ünlüce, ayrışmadan, farklılaştırmadan, ötekileştirmeden birlikte hizmet edeceklerini vurguladı. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un da katıldığı törende, CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz ve partililer de yer aldı.