Kanal 7 ekranlarında yeni başlayacak olan "Evlat" dizisi, Pakistan'da büyük ilgi görmüş ve aile yapısını ele alarak ebeveynlerle çocuklar arasındaki ilişkiyi derinlemesine işlemiştir. Türkiye'de "Aulaad" adıyla bilinen bu dizi, Türk izleyicisiyle "Evlat" ismiyle buluşacak.

Hikaye, Prof. Celal Ahmed ve eşi Zekiye'nin evlatları tarafından yaşadıkları dramatik olayları odak noktasına alıyor. Prof. Celal, mesleği gereği ilkeleriyle yaşayan bir profesördür ve eşi Zekiye, çocuklarını iyi değerlerle yetiştiren bir anne olarak tanımlanır. Ancak zamanla, çocuklarının başarılarıyla birlikte ebeveynleriyle aralarındaki bağ zayıflamaya başlar. Çocuklar, kendi başarılarını kendi çabalarıyla elde etmiş gibi düşünerek, anne ve babalarının fedakarlıklarını görmezden gelir ve onların ihtiyaçlarını ihmal ederler.

Yaşlanmaya başladıklarında ise Prof. Celal ve Zekiye, evlatları tarafından nankörlükle karşılaşırlar. Çocuklarının sadece miras endişesi taşıdıklarını gören çift, büyük bir hayal kırıklığı yaşar. "Evlat" dizisi, karakter ve manevi değerlerin gerçek miras olduğunu vurgulayarak, aile içindeki bu çatışmaları ve duygusal zorlukları işliyor.

"Evlat" dizisi, hafta içi her gün saat 14:40'ta Kanal 7'de izleyicilerle buluşacak.

Fatsa'da yaz Kur'an kurslarına katılan çocuklara dondurma ikramı Fatsa'da yaz Kur'an kurslarına katılan çocuklara dondurma ikramı

Editör: Hüseyin KURU