Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 1. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 34 tesiste 2 bin 600 kişinin istihdam edildiğini belirtti.

GTSO tarafından yapılan açıklamaya göre, 1. OSB'nin Olağan Mali Genel Kurulu'na katılan Çakırmelikoğlu, sanayinin ticari yaşamda büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Göreve geldikleri ilk günden itibaren 1. OSB'nin eksik ve taleplerini yakından takip ettiklerinin altını çizen Çakırmelikoğlu, "Giresun 1. OSB'de şu an 34 tesiste 2 bin 600 kişi istihdam edilmektedir. Birçok işletmemizin imalatı ihracat ile yurtdışına pazarlanmaktadır. Bu bizim ortaya koyduğumuz ortak hedefimizin meyvesidir." dedi.

Üretken yapay zeka, bankacılık sektöründe verimliliği derinden etkiliyor Üretken yapay zeka, bankacılık sektöründe verimliliği derinden etkiliyor

Çakırmelikoğlu, 1. OSB'nin altyapı eksikliklerinin giderilmesi için projelendirilen çalışmaların ilgili Bakanlığa sunulmasının önemine dikkat çekerek, üyelerin bu konuda katkı sağlaması gerektiğini belirtti.

Giresun'un kalkınmasında OSB'lerin önemine değinen Çakırmelikoğlu, "2022 yılı sonu itibarıyla kuruluşu gerçekleştirilen 3. Organize Sanayi Bölgesi (Espiye-Tirebolu) ve 4. Organize Sanayi Bölgesi (Görele-Çavuşlu) için devletimizin kamulaştırma çalışmalarını beklemekteyiz. Bu sürecin tamamlanmasını yakından takip etmekteyiz. Ayrıca Şebinkarahisar-Alucra-Çamoluk bölgesini kapsayacak şekilde planlanan 5. Organize Sanayi Bölgesi'nin bu yıl içerisinde kuruluşunun gerçekleştirilmesi adına ilgili Bakanlıkla iletişimimiz sürmektedir." ifadelerini kullandı.

Giresun 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kara ise, OSB'lere önemli katkıları nedeniyle Hasan Çakırmelikoğlu'na teşekkür etti. Kara, Çakırmelikoğlu'nun destekleri sayesinde OSB'lerin gelişiminde önemli adımlar atıldığını ifade etti.

Kaynak: aa