Gümüşhane Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı mobil ekipler, sahada aktif bir şekilde hizmetlerini sürdürüyor. Gümüşhane Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli Dr. Mustafa Altun, İl Sağlık Müdürlüğü'nün belirlediği riskli hastaların sağlık taramalarını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ev ziyaretlerinde sağlık taraması yaparak vatandaşlara eğitim verdiklerini ifade eden Altun, "Sağlık hizmetlerinin vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaşabilmesi için yoğun çaba gösteriyoruz. Tüm hastalarımıza ulaşmaya çalışıyoruz ve olası kötü durumların önüne geçmek için çaba sarf ediyoruz." dedi.

Mobil ekipler, bir hafta önce karpal tünel sendromu nedeniyle elinden ameliyat edilen 63 yaşındaki Murat Yılmaz'ı Tekke beldesindeki evinde ziyaret ederek pansumanını yaptı.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Yılmaz, "Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne gitmek zaman alacaktı. Doktorun evimize gelmesi daha iyi oldu." şeklinde konuştu.

Aynı zamanda, hemşireler tarafından tansiyon ölçümü ve kilo kontrolü yapılarak danışanlara bilgilendirme yapıldığını belirten Kezban Yılmaz da bu hizmetlerden memnuniyetini dile getirdi.

Gümüşhane Sağlık Müdürlüğü mobil ekipleri, vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak ve sağlık bilincini artırmak adına çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: aa