Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri, teorik eğitimlerinin yanı sıra üniversitenin uygulama biriminde aktif olarak görev alarak mesleğe hazırlanıyorlar. Bu uygulamalı eğitimlerin bir parçası olarak öğrenciler, Kampüs FM gibi medya merkezlerinde kültür, sanat, haber, spor ve eğlence programları hazırlayıp sunuyorlar.

İletişim Fakültesi'nden Dr. Öğr. Üyesi Şadiye Kotanlı Kızıloğlu, Kampüs FM'in 2014 yılında internet üzerinden yayın hayatına başladığını ve öğrencilerin bu platformda görev alarak sektöre hazırlandıklarını belirtti. Kızıloğlu ayrıca, fakültenin uygulama birimlerinde diğer bölümlerden öğrencilerin de görev alabildiğini ve öğrencilere medya alanında gelişim imkanları sunduklarını ifade etti.

Artvin'de tütün ürünlerinin zararlarına dikkat çekmek için yürüyüş yapıldı Artvin'de tütün ürünlerinin zararlarına dikkat çekmek için yürüyüş yapıldı

Öğrencilerin kişisel gelişimleri için düzenli eğitimlerin verildiğini vurgulayan Kızıloğlu, dil kullanımı, diksiyon kuralları ve program formatına dönüştürme gibi konuların öğrencilerin başarı arzularını artırmak amacıyla önemsendiğini dile getirdi. Ayrıca, öğrencilerin öz güven kazanması ve başarıya olan inançlarının artması için sosyal sorumluluk projeleri ve güncel konuların ele alındığı programlar düzenlendiğini belirtti.

Öğrencilerden Yasemin Aydın, iyi bir sunucu olabilmek için sürekli kendini geliştirmeye çalıştığını söylerken, Yaprak Lötek de ortaokul yıllarından beri radyo, televizyon ve sinema alanında eğitim almak istediğini dile getirdi. Üniversite bünyesindeki bu uygulama birimleri, öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökerek mesleki becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyor.