Hakkari'de Araç Filosuna 12 Yeni Araç Eklendi: Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik Açıkladı

Hakkari'nin Tekser mevkisinde düzenlenen bir törenle, İl Özel İdaresi ve belediyenin filosuna 2'si iş makinesi olmak üzere toplam 12 yeni araç eklendi. Törende konuşan Vali ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, kentin altyapı ve hizmetlerine yönelik yapılan yatırımlara dair önemli açıklamalarda bulundu.

Çelik, kentte daha önce yapılan su çalışmalarına ek olarak 3,5 milyon liralık bir yatırımla Berçelan'daki su hatlarının belli bir noktaya getirildiğini ifade etti. Ancak zaman kısıtlı olduğu için sisteme aktarılamadığını belirten Çelik, bu hatların tamamlandığında şehre ekstra su temin edileceğini vurguladı.

Belediyenin son 5 yılda gerçekleştirdiği önemli işlerden birinin, kentteki çöplerin belediye tarafından toplanır hale gelmesi olduğuna dikkat çeken Çelik, bu durumun belediyenin ekonomisine ciddi bir yük getirdiğini dile getirdi. 2020'den beri alınan araçlarla çöp toplama işinin özelleştirilmesinden vazgeçildiğini belirten Çelik, bu kararın belediyenin önemli kazanımlarından biri olduğunu söyledi.

Tokat'ın Turhal ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem Tokat'ın Turhal ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem

Vali Çelik ayrıca, kentteki üniversite öğrencilerine ve ihtiyaç sahibi ailelere sağlanan destekler hakkında da bilgi verdi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile İl Özel İdaresinin desteğiyle kentte zor durumdaki 300 haneye doğalgaz ulaştırılması konusunda da destek sunduklarını ifade etti.

Tören, İl Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu'nun okuduğu dua ile sona erdi. İl Özel İdaresi tarafından alınan 4 pikap, otobüs, 2 minibüs, silindir, asfalt serme aracı ve forklift ile belediye tarafından alınan sıkıştırmalı çöp transfer aracı ve çöp taksi hizmete alındı.

Törene, Vali Yardımcıları Buğra Karadağ ve Tayyar Emre Mahmutoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ve kurum personeli de katıldı.