Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda yaşanan yoğunluk nedeniyle Türkiye'den Romanya'ya geçmek isteyen tırlar arasında 24 kilometrelik bir kuyruk oluştu. Bu durum, sınır kapısında bekleyen tır sürücülerini mağdur etti.

Türkiye'nin ihracatının artması ve Bulgaristan'ın yoğunluğa yetişememesi nedeniyle Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Avrupa'ya açılan bu kapıda yüzlerce tır sürücüsü araçlarında bekliyor.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde (TOGÜ) İkinci Afet Eğitimi Gerçekleştirildi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde (TOGÜ) İkinci Afet Eğitimi Gerçekleştirildi

Gebze'den Romanya'ya kereste taşıyan tır şoförü Mürsel Güler, Bulgaristan sınır kapısının yavaş çalıştığını ve tırları içeri almadığını iddia etti. Güler, "Takograf uygulaması yapsak 4 günde geçemiyorsun, oradan da ceza yiyoruz. 24-25 kilometre kuyruğa giriyoruz. Bulgaristan yavaş değil, çok ağır çalışıyor. Bu kuyruklar bize çeşitli sıkıntılar yaşatıyor." dedi.

İstanbul'dan Romanya'ya gitmek üzere yola çıkan bir başka tır sürücüsü Mehmet Emin Beşeren de aynı durumu teyit etti. Beşeren, "İhracatımız arttı ancak Bulgaristan çalışmadığı için bu kuyruklar oluşuyor. Düzensiz göçmenler araca girebiliyor. Jandarma 24 saat kontrol ediyor, yardımcı oluyor bize ancak bekçilik yapıyoruz ve uykusuz kalıyoruz." şeklinde konuştu.

Tır sürücüleri, yaşanan yoğunluk ve kuyrukların çözüme kavuşturulmasını talep ediyor.

Kaynak: aavideo