Havza ilçesinde, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında renkli bir şenlik düzenlendi. Muzaffer Tahmaz Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda gerçekleşen etkinliğe Havza Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Havza Yerel Eylem Gurubu Derneği, Gençlik Merkezi ve Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danış Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle destek verildi.

Samsun'da araçtan havaya ateş eden 3 şüpheli yakalandı Samsun'da araçtan havaya ateş eden 3 şüpheli yakalandı

Protokol üyeleri ve katılımcılar, özel öğrencilerle birlikte okul bahçesinde bocce, dart, badminton gibi spor aktiviteleri gerçekleştirdi. Ayrıca, ok atışı gibi etkinlikler de düzenlendi. Yüz boyama ve palyaço gösterileriyle renklenen etkinlikte özel öğrenciler keyifli zaman geçirdi.

Etkinliğin son bölümünde Havza Yerel Eylem Grubu tarafından özel öğrenciler, engelli bireyler ve katılımcılara yemek ikramı yapıldı. Kaymakam Mustafa Ayvat, etkinliğin önemine vurgu yaparak, "Özel öğrencilerimizin hayatlarına dokunarak onlara destek olmak, engelli bireylerimizin ise toplumda daha aktif ve mutlu bir şekilde yer almalarını sağlamak için çalışmalarımızı hassasiyetle yürütüyoruz. Bu tür etkinliklerle birlikte farkındalık oluşturmak ve dayanışmayı pekiştirmek büyük önem taşıyor." dedi.

Havza Kaymakamı Ayvat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Oğuz Ertuğ ve diğer davetlilerin katıldığı etkinlik, özel öğrenciler ve engelli bireyler için unutulmaz bir gün olarak anıldı.