Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yürütülen Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında Havza'da ilkokul dördüncü sınıf öğrencilerine ikinci kademe sportif yetenek taraması yapıldı.

Havza 25 Mayıs Spor Salonu'nda gerçekleştirilen uygulama ile birinci kademe sportif yetenek taramasına tabi tutulan 420 öğrenci arasından sportif yeteneği tespit edilen Havza'dan 101 ve Ladik'ten 18 dördüncü sınıf öğrencisi ikinci kez taramadan geçirildi.

Karabük'te Aydınlatma Direğine Çarpan Otomobil Devrildi: Sürücü Yaralandı Karabük'te Aydınlatma Direğine Çarpan Otomobil Devrildi: Sürücü Yaralandı

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cafer Uzun, projenin amacını geleceğin yeteneklerini ve olimpiyatlara katılacak sporcuları seçmeyi kolaylaştırmak olarak belirtti. Uzun, "Bundan sonra yapılacak üçüncü kademe testlerle öğrencilerimiz en uygun spor dallarına yönlendirilecek. Yeteneklerini erken yaşta fark edebileceğiz. Böylelikle ülke genelinde sportif başarılar artacaktır." açıklamasında bulundu.

Proje kapsamında yapılan sportif yetenek taraması, gençlerin doğru spor branşlarına yönlendirilerek yeteneklerinin geliştirilmesini ve ülke sporuna katkı sağlamayı hedefliyor. 

Kaynak: aa