Samsun’un Havza ilçesinde, vatandaşlar Türkiye’nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Avusturya ile oynadığı karşılaşmayı, Mehmetçik Meydanı'na kurulan dev ekrandan büyük bir coşkuyla izledi.

Havza Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte, Belediye Başkanı Murat İkiz, Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Adem Şahin ve çok sayıda vatandaş, milli takımın heyecanına ortak oldu. Maçın sonunda Türkiye’nin 2-1’lik galibiyeti, meydanda büyük bir sevinç dalgası yarattı.

Başkan İkiz, milli takımın başarısından duyduğu gururu ifade ederek, "Milli takımımız bir kez daha gururumuz oldu. Rakibini yenerek çeyrek finale kalan takımımızı kutluyorum. Ay yıldızlı takımımıza başarılar diliyorum. İnşallah 6 Temmuz'daki çeyrek final maçında Berlin'de de Hollanda'yı yenerek adımızı yarı finale, sonra final yazdıracağız. Yüreğimiz ve dualarımız onlarla," dedi.

Etkinlik boyunca Havza halkı, dev ekranda izledikleri maçın heyecanını yaşarken, milli takımın galibiyetiyle sevinç gösterilerinde bulundu. Meydanda toplanan vatandaşlar, milli takımın başarısını kutlamak için bayraklarla donatılmış alanlarda coşkulu anlar yaşadı.

Trabzon'da 3 bin 500 vatandaşa aşure ikram edildi Trabzon'da 3 bin 500 vatandaşa aşure ikram edildi

Havza Belediyesi'nin bu tür organizasyonlarla halka spor sevgisini aşılamaya devam edeceği ve benzer etkinliklerle toplumsal birlikteliği pekiştireceği vurgulandı.

Türkiye’nin Avrupa Şampiyonası’ndaki başarıları, tüm yurtta olduğu gibi Havza’da da büyük bir coşkuyla karşılanıyor ve destekleniyor. Çeyrek finalde Hollanda karşısında elde edilecek olası bir galibiyetin, ilçe halkında yeni bir sevinç dalgası yaratması bekleniyor.

Kaynak: aa