İl İdare Şube Başkanları Toplantısı: Tarım ve Kırsal Kalkınma Projeleri Masaya Yatırıldı

Gençler, Sezai Karakoç’un eseri üzerine kamp etkinliğinde buluştu Gençler, Sezai Karakoç’un eseri üzerine kamp etkinliğinde buluştu

Rize'nin idari işleyişini daha da güçlendirmek adına önemli bir toplantı gerçekleştirildi. İl İdare Şube Başkanları, Vali İhsan Selim Baydaş başkanlığında bir araya geldi. Toplantı, Rize Valiliği'nin Ayder Toplantı Salonu'nda düzenlendi.

İl İdaresi Kanunu'nun 24. maddesi çerçevesinde gerçekleştirilen toplantının amacı; idarenin birliğini sağlamak, işlerin düzenlenmesi ve teşkilatın uyumlu çalışmasını sağlamak için gerekli adımları görüşmek ve kararlaştırmaktı. Vali Yardımcısı Hatice Cemre İncesu, İl İdare Şube Başkanları ve çeşitli kamu kurumlarının müdürleri de toplantıda yer aldı.

Toplantıda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon-Rize İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu, 2024 yılında açılacak olan hibe başlıklarını içeren bir sunum gerçekleştirdi.

Vali Baydaş'ın da katıldığı toplantıda, kurum amirlerinin görüş, öneri ve talepleri dinlendi. Vali Baydaş, kurum ve kuruluşlara TKDK'nın hibe başvuru sürecinin kamuoyuna duyurulması, takip edilmesi ve başvuruların hızlı bir şekilde sonuçlandırılması için talimatlar verdi. Ayrıca, proje hazırlama sürecinde gerekli yardım ve kolaylıkların sağlanması konusunda da yetkililere talimatlar verildi.

171206567906717120656744161712065676840