Hatay'ın İskenderun ilçesinde 1800'lü yıllarda inşa edilen tarihi bir binada çıkan yangına ilişkin 2 şüpheli gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yenişehir Mahallesi'nde bulunan 2 katlı ahşap yapıda meydana gelen yangın olayının ardından soruşturma başlattı.

Trabzon Maçka'da 21 Yıl Önceki Uçak Kazasında Hayatını Kaybeden İspanyol Barış Gücü Askerleri Anıldı Trabzon Maçka'da 21 Yıl Önceki Uçak Kazasında Hayatını Kaybeden İspanyol Barış Gücü Askerleri Anıldı

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, yangın günü binaya giren ve çıkan şüphelilerin kimliklerini tespit etti. İddialara göre, K.K. ve C.D. adlı şüpheliler binaya hırsızlık amacıyla girmiş, içeride kıyafet değiştirerek yangından önce ellerinde torba ile çıkmışlar. Bu bilgiler doğrultusunda şüpheliler gözaltına alındı ve emniyete götürülerek işlemlerine başlandı.

İskenderun ilçesindeki "Catoni Binası" ve "Catoni'nin Konağı" olarak bilinen tarihi metruk binada çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle söndürülmüştü. Ancak, yangının çıkış sebebi ve etkileriyle ilgili detaylı incelemeler devam ediyor.

Olay, İskenderun'un tarihi yapılarının korunması ve güvenliğinin sağlanması açısından da önemli bir vurgu yapıyor. Emniyet birimlerinin titiz çalışmaları ve hızlı müdahalesiyle soruşturmanın sonuçlanması bekleniyor.