Samsun Devlet Opera ve Balesi "Saraydan Kız Kaçırma" operasını sahneledi Samsun Devlet Opera ve Balesi "Saraydan Kız Kaçırma" operasını sahneledi

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" kapsamında, İspanyol Yllana Tiyatrosu'nun "Greenpiss" adlı oyunu Trabzon'da sanatseverlerle buluştu. Ekoloji, gezegenin geleceği ve insanlığın hayatta kalma mücadelesini hiciv türünde ele alan oyun, büyük ilgi gördü.

Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesi'nde sahnelenen tek perdelik oyunda, Fidel Fernández, Luis Cano, Jony Elías ve Juanfran Dorado gibi yetenekli oyuncular rol aldı. Oyun, küresel ısınma, plastik kullanımının sorumluluğu, aşırı tüketim ve hayvan türlerinin yok olması gibi önemli konuları işleyerek izleyicilerden olumlu tepkiler aldı.

Festival kapsamında sahnelenen "Greenpiss" oyunu, yarın bir kez daha sanatseverlerle buluşacak. Ayrıca, festivalin devamında 2 Mayıs'ta başlayan ve 15 Mayıs'ta sona erecek olan etkinliklerde Sivas Devlet Tiyatrosu "Gizli Bahçe'nin Bezelyesi" ve Ankara Devlet Tiyatrosu "Lena, Leyla ve Diğerleri" adlı oyunları da sahneleyecek.

"24. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali", farklı kültürlere ait tiyatro eserlerini Trabzon'da bir araya getirerek sanatseverlere zengin bir içerik sunmayı hedefliyor.