Salıpazarı Belediyesi ve Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı Salıpazarı Belediyesi ve Çarşamba Denetimli Serbestlik Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Büyük İstanbul Otogarı'nda şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan araçlarda emniyet kemerinin kullanımını denetledi. Trafik Denetleme Şube Müdür Vekili Tunay Başarık, yapılan denetimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Başarık, "4-10 Mayıs Trafik Haftası" kapsamında otogarda gerçekleştirdikleri denetimlerle, sürücü ve yolculara emniyet kemeri kullanımının önemini hatırlatmayı amaçladıklarını belirtti. Otogar çıkışında durdurulan otobüslerde gerekli belgelerin incelendiğini ve emniyet kemeri kontrolü yapıldığını dile getiren Başarık, sürücü ve yolcuları bilgilendirme amacıyla broşürler dağıttıklarını söyledi.

Başarık, emniyet kemeri kullanımının kazalarda olası can kaybını yüzde 45, ağır yaralanma oranını ise yüzde 60 azalttığını vurgulayarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü olarak kemerli ve güvenli yolculuklar dilediklerini belirtti.

Haberin devamında, denetimlerin detaylarına ve yapılan uyarılara yer verilebilir. İyi bir haber olmuş!