Edirne'de Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda 2 kilo 228 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Bu operasyonlar sonucunda 2 şüpheli gözaltına alındı ve hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, yurda uyuşturucu madde getirileceği bilgisini aldıktan sonra detaylı bir çalışma başlattılar. Bu kapsamda Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurda giriş yapan H.E'nin kullandığı tırda yapılan aramada, gümrük personeli koordinesinde narkotik dedektör köpek yardımıyla 1 kilo 400 gram kokain bulundu.

Aynı operasyonlar kapsamında Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda da tır sürücüsü K.M.Y'nin bel bölümüne gizlediği 828 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Bu şüpheliler de gözaltına alınarak emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Havza ilçesinde barakada çıkan yangın ağaçlara sıçramadan söndürüldü Havza ilçesinde barakada çıkan yangın ağaçlara sıçramadan söndürüldü

Edirne'de gerçekleştirilen bu operasyonlar, uyuşturucu ticareti ve kaçakçılığıyla mücadelede Emniyet Teşkilatı'nın kararlılığını ve etkin çalışmalarını bir kez daha gösterdi.