Trabzon'da Av Yasağı Döneminde Yakalanan 10 Kalkan Tekrar Denize Salındı Trabzon'da Av Yasağı Döneminde Yakalanan 10 Kalkan Tekrar Denize Salındı

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düştüğü Bayburt, Gümüşhane ve Ordu'nun yüksek kesimlerine kar yağdı.

Bayburt'ta etkili olan yağmur, yüksek kesimlerde kar yağışına dönüştü, dağlık alanlar ve yüksek kesimler mayıs ayında beyaza büründü. Merkeze bağlı Taht köyüne yolcu götüren taksici Yakup Bayram, hazırlıksız yakalandıklarını belirterek, "Yazlık lastiklerimizi taktırdığımız için biraz korktuk. Ama sadece dağlarda kar var. Köylere gidip gelince yollarda şu anda bir sıkıntı olmadığını gördük" dedi. Ağaçların çiçek açtığını ve doğanın yeşerdiğini ifade eden Bayram, kar dolayısıyla şaşırdıklarını dile getirdi.

Gümüşhane'nin Torul ilçesine bağlı 2 bin 300 rakımlı Silve Yaylası'nda gece başlayan yağmur, sabah saatlerinde havanın soğumasıyla yerini kara bıraktı. Hafta sonunu yaylada geçirmek isteyen aileler, mayıs ayında kar sürpriziyle karşılaştı. Ersin Özcan, kar yağışını fırsat bilerek kızı Zeynep ile kar topu oynadıklarını belirtti.

Ordu'da da yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu. Kentte hava sıcaklığının düşmesiyle Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na kar yağdı. Kar yağışıyla yayla beyaz örtüyle kaplandı.