Safranbolu'da Lavanta Üretiminde Büyük Artış Safranbolu'da Lavanta Üretiminde Büyük Artış

Zonguldak, 9 Haziran 2024Kıbrıs Gazisi Muammer Erdem, memleketi Zonguldak'ta düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Bolu'da tedavi gördüğü hastanede 71 yaşında hayatını kaybeden Erdem'in cenazesi, Türk bayrağına sarılı tabutuyla Zonguldak Uzun Mehmet Camisi'ne getirildi.

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Erdem, Gaziler Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze töreni sırasında duygusal anlar yaşandı. Erdem'in kardeşi Fatma Erdem, tören sırasında baygınlık geçirdi ve Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Cenaze törenine, Erdem'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur ile askeri yetkililer, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, Erdem'in kahramanlık anılarını ve vatan sevgisini bir kez daha hatırlatarak, katılanlara duygusal anlar yaşattı.

Kıbrıs Barış Harekatı'na katılarak gösterdiği cesaret ve fedakarlıkla milletin gönlünde taht kuran Muammer Erdem, vatanına ve milletine olan hizmetiyle daima hatırlanacak. Cenaze töreninde yapılan konuşmalarda, Erdem'in kahramanlıkları ve hizmetleri bir kez daha anıldı, ruhuna dualar edildi.

Kaynak: aa