Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Mazbatasını Aldı

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: "İl Seçim Kurulu Adaletsizliği Giderecektir" İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: "İl Seçim Kurulu Adaletsizliği Giderecektir"

Kırşehir'de CHP'den yeniden belediye başkanı seçilen Selahattin Ekicioğlu, mazbatasını alarak görevine başladı. Kırşehir Adliyesi'ndeki Merkez İlçe Seçim Kurulu'na gelen Ekicioğlu, Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadal'dan mazbatasını teslim aldı.

Mazbatasını aldıktan sonra adliye önünde partililere hitap eden Ekicioğlu, CHP'nin birçok ilde belediye başkanlığını kazandığını ve hedeflerini işe odaklı belirlediklerini vurguladı. Kamuoyunun ve toplumun teveccühünü kazanmanın önemine değinen Ekicioğlu, "Seçim bitti, şimdi işimiz ağır. 2019'da 11 il belediyemiz vardı, şimdi ise büyükşehirler hariç 20 il belediyemiz var. Bilgilerimizi paylaşacak, teknik konularda yardımcı olacağız. Ülkemizin sosyal demokratlara ihtiyacı var. Demokrasiye katkı sunarak sağlıklı bir seçim süreci geçirdik. Artık Kırşehir'den Türkiye'ye değil, dünyaya mesajımızı gönderme zamanı. Şehrimiz ve insanlık için tüm gücümüzle çalışacağız." şeklinde konuştu.

Ekicioğlu, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, CHP İl Başkanı Baran Genç ve partililerin katılımıyla gerçekleşen programın ardından belediye binasına geçerek görevine başladı.